31 Marzec 2023

Jakie zabiegi na trądzik wykonywać u kosmetologa? Nowe możliwości i rozwiązania

Ostatnimi czasy coraz częściej obserwujemy problem nasilających się zmian skórnych, takich jak trądzik, nadmierne wydzielanie sebum będące przyczyną zmian zapalnych, a także niedoskonałości skóry, jak przebarwienia i blizny będące skutkiem nieprawidłowej pielęgnacji problematycznej cery. Zmiany trądzikowe powodowane mogą być przewlekłym stresem, nadmiarem obowiązków, nieprawidłową dietą oraz życiem w ciągłym biegu.

 

Jak poradzić sobie z różnymi odmianami trądziku?

Etiologia trądziku oraz procesów zapalnych wpływających na kondycję skóry jest o wiele bardziej skomplikowana, niż nam się wydaje. Zdarza się, że jej przyczyn należy doszukiwać się głębiej — w zaburzeniach odżywiania i nietolerancjach pokarmowych, które również zaostrzają zmiany zapalne i wpływają na pracę gruczołów łojowych. Problemem może być także nadmierna reakcja organizmu na alergeny, które powodują np. nadmierne wydzielanie histaminy, która nie zawsze korzystnie wpływa na stan naszej skóry, w szczególności cery trądzikowej.

Peelingi chemiczne i inne sposoby na problematyczną skórę

Zauważamy, iż zmiany skórne dotyczą zarówno młodzieży, której na co dzień doskwiera cera trądzikowa, jak i dorosłych poszukujących sposobów, by uzyskać młodszy wygląd skóry. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, systematycznie poszerzamy naszą ofertę o nowe zabiegi na trądzik jak peelingi chemiczne (w tym peeling kawitacyjny usuwający martwy naskórek) i inne metody zabiegowe oddziałujące na głębokie warstwy skóry, rozszerzone pory, zapewniające skuteczniejszą produkcję kolagenu i oczyszczenie skóry. Co ważne, nie muszą Państwo wiedzieć, jakie zabiegi na trądzik spiszą się najlepiej — po konsultacji udzielimy Państwu wyczerpującej informacji na temat doboru najlepszych metod walki z trądzikiem pospolitym i różowatym.

Jakie zabiegi na trądzik wykonywać u kosmetologa

Jakie zabiegi na trądzik? Zaufaj naszemu doświadczeniu i eksperckiej wiedzy!

W naszej ofercie możecie Państwo znaleźć zabiegi na trądzik i inne problemy skórne od marki Nanili, gdyż jesteśmy jej GABINETEM EKSPERCKIM. Marka ta jest rozwiązaniem problemu dla skóry naczyniowej oraz z trądzikiem różowatym – gama zabiegowa obejmuje pielęgnację gabinetową i domową. Ponadto, wśród naszych propozycji zabiegowych na cerę trądzikową znajdują się m.in. karboksyterapia, czy profesjonalna kosmetologia.

W procedurach tej marki znajdują się również zabiegi na trądzik u osób dorosłych, leczenie trądziku grudkowo-zaskórnikowego oraz wielu innych zmian na powierzchni skóry. Tego typu zabiegi kosmetyczne uzupełnione są zawsze o odpowiednio spersonalizowaną terapię i Beauty Plan — w zależności od potrzeb skóry.

Kompleksowe podejście do każdego naszego Klienta!

Oczekując jak najlepszych rezultatów po zabiegach kosmetycznych, często działamy wielokierunkowo, prowadząc naszego Klienta przy współpracy z ginekologiem, endokrynologiem, trenerem personalnym, czy dietetykiem. Wielopłaszczyznowe współdziałanie pozwala osiągnąć zamierzone efekty i bardzo często wyeliminować źródła problemów z cerą trądzikową.

Warto dodać, iż uzupełnieniem większości procedur jest gama zabiegów NAQUA – w której również jesteśmy EKSPERTAMI. Opatentowany Hydro Light pozwala na lepszą i intensywniejszą regenerację skóry. Bardzo często przy trądziku spotykamy się z zaburzeniem bariery hydrolipidowej, która utrudnia procesy gojenia ze względu na odwodnienie skóry.

Twoja cera zasługuje na to, co najlepsze!

Wprowadzając skórę w stan równowagi, możemy poprawić procesy regeneracji zachodzące w tkance. Prawidłowy proces gojenia spowoduje, że po zmianach zapalnych trądzikowych unikniemy ryzyka niedoskonałości skóry jak przebarwień oraz powstania nieestetycznych blizn. Proces prowadzenia osób dotkniętych trądzikiem jest pracochłonny i długotrwały, i wymaga ścisłej współpracy Klienta z kosmetologiem. Niezbędne jest stosowanie się do zaleceń oraz utrzymywanie prawidłowej pielęgnacji skóry skłonnej do trądziku.

Wsparcie w doborze optymalnych produktów do pielęgnacji skóry z problemami!

Bardzo często wiele osób mylnie podchodzi np. do tematu nadmiernie łojotokowej i przetłuszczającej się skóry, stosując produkt skrajnie odwadniający i przesuszający skórę, zamiast produktu nawilżającego do twarzy i delikatnego żelu myjącego. Następstwem tego zjawiska jest ponowna produkcja nadmiaru sebum i zaostrzenie problemów z uporczywym trądzikiem.

We współpracy z naszymi Klientami staramy się ich edukować, a w trakcie pierwszej konsultacji zawsze staramy się znaleźć źródło problemu, pytając o dotychczasową pielęgnację skóry i dobierając tę odpowiednią. Zdarza się bowiem, iż korekta nawet tych drobnych błędów w rutynowym dbaniu o skórę trądzikową i zmiana codziennych nawyków wystarcza, aby poprawić strukturę skóry i pozytywnie wpłynąć na jej zdrowie.

zabiegi na trądzik

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Jeżeli borykasz się z problemami skórnymi lub nie wiesz, czy masz odpowiednio dobraną pielęgnację bądź masz pytania i chciałbyś rozwiać pewne wątpliwości dotyczące stanu Twojej skóry, serdecznie zapraszamy na konsultację zabiegową! Już niebawem w naszej ofercie pojawią się nowe narzędzia, które umożliwią głębszą i bardziej profesjonalną diagnostykę skóry.

Mgr Joanna Sulej

Serdecznie zapraszamy na konsultację u naszych kosmetologów!

Strona Instytutu Idea Fit & Spa korzysta z ciasteczek aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.