21 Kwiecień 2021

Kobido „Niechirurgiczny lifting twarzy” (zwane również jako „Japoński sekret młodości”)

Kobido to niepowtarzalna forma masażu, która oznacza „starożytną drogę do piękna”. Jest to wspaniały rytuał, który bazuje na tradycji medycyny chińskiej, znanej jako „amma” (w dosłownym tłumaczeniu- naciskanie i pocieranie). Importowany do Japonii około XIV wieku naszej ery. Kobido jest jednym z najstarszych masaży na świecie. Legenda głosi, że rytuał ten był wynikiem walki między dwoma mistrzami masażu Anma. Po konkurencji, która trwała przez kilka miesięcy, bez rozstrzygnięcia zwycięzcy, dwaj nauczyciele postanowili zjednoczyć swoje talenty, aby utworzyć nową technikę masażu twarzy- Kobido. I tak przez następnych kilka stuleci tylko rodzina cesarska włączała ją do swoich zwyczajów i cieszyła się wyjątkowymi korzyściami. Na szczęście to ograniczenie z upływem czasu zostało zniesione i w dzisiejszych czasach technika masażu Kobido cieszy się coraz to większym powodzeniem i jest coraz częściej praktykowana w najbardziej prestiżowych instytutach kosmetycznych.

Większość masaży twarzy działa powierzchniowo. Masaż Kobido działa na głębszych warstwach naszej skóry oraz mięśni. Jest to najbardziej technicznie zaawansowana forma japońskiego masażu twarzy. Kobido ma najbardziej złożony zestaw technik manualnych.

Masaż jest kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką. Kobido charakteryzuje się głównie szybkością rąk i palców. Szybkość, z jaką terapeuta wykonuje ten masaż oraz wszystkie jego etapy, zmierza do pracy w różnych aspektach. Jeśli ruch jest powolny klient ma się zrelaksować, natomiast intensywne ruchy masażu mają stymulować skórę i produkcję składników skóry w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu liftingującego. Masaż Kobido nigdy nie powinien powodować bólu, chociaż specjalistyczne techniki, czyli szybkie dłonie „latające” nad twarzą klienta z dużą prędkością są odczuwane na pograniczu bodźca bólowego. Celem masażu jest dokładne i precyzyjne określenie kondycji skóry i pracy na punktach akupresury, aby osiągnąć równowagę w skórze twarzy, mięśniach twarzy i powiązanym ciele. Na przykładzie techniki wibracyjnej, która stosowana jest szybkim drżeniem rąk i palców, powszechnie stosowana w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz szybkiego uwalniania toksyn z układu chłonnego. Masaż uaktywnia nerwy, zwiększa przepływ Qi (energia) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu.

Wizualne efekty masażu Kobido:
• Stymulacja metabolizmu komórkowego, który przyczynia się do przyśpieszonej regeneracji skóry
• Zapobieganie i zmniejszenie efektów starzenia się skóry
• Zniwelowanie napięć mięśniowych, które powodują zmarszczki mimiczne
• Oczyszczenie skóry z toksyn
• Stymulacja produkcji składników skóry- kolagenu i elastyny

Wskazania do stosowania masażu:
Jest świetną alternatywą dla tych, którzy chcą mieć całkowitą relaksującą sesję połączoną z efektem liftingu twarzy. Jest również idealny dla tych, którzy cierpią na migreny. Masaż Kobido jest doskonały dla osób, które spędzają wiele godzin przed komputerem, ponieważ relaksuje mięśnie okolic oczu. Masaż jest również korzystny dla osób, które cierpią na bruksizm, zmniejsza skutki napięć w obszarze szczękowo- twarzowym.
Przeciwskazania do masażu:
• Cera naczynkowa
• Wysokie nadciśnienie tętnicze
• Przerwanie ciągłości naskórka
• Stany zapalne skóry
• Ostre stany zapalne organizmu
• Ekstrakcję zęba, stany ropne okołozębowe
• Trądzik różowaty w fazie zaostrzenia

Strona Instytutu Idea Fit & Spa korzysta z ciasteczek aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.