20 Październik 2023

Mezoterapia igłowa to coraz bardziej popularny zabieg z dziedziny medycyny estetycznej, który umożliwia poprawę wyglądu skóry, redukcję cellulitu, a nawet stymulację wzrostu włosów. Ale co dokładnie kryje się za tym terminem? W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości, omawiając podstawowe zasady mezoterapii igłowej, jej zastosowania oraz to, na co warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o poddaniu się temu zabiegowi. Zapraszamy do lektury!

Na czym dokładnie polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to procedura medyczna, która polega na wprowadzeniu niewielkich ilości substancji aktywnych bezpośrednio do środkowej warstwy skóry. Zabieg wykonuje się za pomocą bardzo cienkich igieł oraz kaniul, co minimalizuje dyskomfort i ból podczas procedury.

Głównym celem mezoterapii igłowej jest stymulacja naturalnych procesów regeneracyjnych skóry. W zależności od użytego preparatu, zabieg może służyć do nawilżenia skóry, redukcji zmarszczek, poprawy jędrności, a także do walki z cellulitem czy problemami z włosami.

W praktyce mezoterapia igłowa może być stosowana na różnych partiach ciała – od twarzy, przez dekolt, aż po nogi. Zabieg jest stosunkowo krótki i trwa zwykle od 30 do 60 minut. Po jego wykonaniu pacjent może wrócić do normalnej aktywności, choć w niektórych przypadkach mogą wystąpić drobne siniaki czy zaczerwienienia.

Warto podkreślić, że mezoterapia igłowa to zabieg, który powinien być wykonywany przez wykwalifikowanego specjalistę w sterylnych warunkach przy dobraniu odpowiedniego preparatu. Tylko wtedy można liczyć na optymalne efekty i minimalizację ryzyka ewentualnych komplikacji.

Ostateczny efekt zabiegu jest zwykle widoczny po serii kilku sesji, a jego utrzymanie wymaga regularnych wizyt u specjalisty. Dlatego też, zanim zdecydujesz się na mezoterapię igłową, warto dokładnie zorientować się w jej możliwościach i ograniczeniach.

Jak wygląda zabieg mezoterapii krok po kroku?

Zabieg mezoterapii igłowej może wydawać się skomplikowany, ale w rzeczywistości jest to procedura stosunkowo prosta i szybka, pod warunkiem, że jest wykonywana przez wykwalifikowanego profesjonalistę. Oto, jak wygląda krok po kroku:

  1. Konsultacja ze specjalistą – pierwszym etapem jest konsultacja z lekarzem lub kosmetologiem, który oceni stan Twojej skóry i doradzi, jaki preparat będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.
  2. Przygotowanie skóry – przed zabiegiem skóra jest dokładnie oczyszczana i dezynfekowana. W niektórych przypadkach stosuje się również znieczulenie w formie kremu.
  3. Wprowadzenie wybranego preparatu – za pomocą cienkich igieł, lekarz wprowadza preparat bezpośrednio do skóry. Zabieg trwa zwykle od 30 do 60 minut i jest mało inwazyjny.
  4. Rekonwalescencja – po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona lub podrażniona. W niektórych przypadkach mogą również wystąpić drobne siniaki. Objawy te zwykle ustępują po kilku dniach.
  5. Kontrola i powtórzenie zabiegu – w zależności od efektów i rekomendacji specjalisty, zabieg można powtarzać co ustalony czas.

Pamiętaj, że mezoterapia igłowa to zabieg, który powinien być wykonywany przez wykwalifikowanego specjalistę. Tylko wtedy masz pewność, że zostanie on przeprowadzony prawidłowo i bezpiecznie.

Mezoterapia igłowa – zalety i przeciwwskazania

Mezoterapia igłowa cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją wszechstronność i efektywność w różnorodnych zastosowaniach, od odmładzania skóry po walkę z cellulitem. Jednym z największych atutów jest jej minimalna inwazyjność i krótki okres rekonwalescencji.

Jednak mezoterapia igłowa nie jest pozbawiona przeciwwskazań. Osoby z chorobami autoimmunologicznymi, problemami z krzepnięciem krwi czy aktywnymi infekcjami skórnymi powinny unikać tego zabiegu. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o zabiegu skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą, który dokładnie oceni stan Twojej skóry i pomoże wybrać najbardziej odpowiednią metodę leczenia.

REZERWUJ ONLINE
Strona Instytutu Idea Fit & Spa korzysta z ciasteczek aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.